Kamarád pracuje v jednom z nejlepších komplexů a tak jsme se dostali, my baťůžkáři, mezi bohaté floutky a důchodce z Evropy a Austrálie.
Náležitě jsme si to užili a večer dorazili k němu do vily, kterou má k dispozici se svojí ženou. Ukázali nám noční market s jídlem, pivo Tiger - hurá změna a místní speciality.
Zajímavá byla farma na tropické ovoce a možnost ochutnat téměř všechny druhy, které se v Malajsii vyskytují.Želený šťavnatý pomeranč, obří jakfruit, máslovitou papáju, kyselý starfruit a další jejichž jména už si nepamatuji a v podstatě jsou to druhy, které se do Evropy ani nedováží.
Další zajímavost, kterou jsme navšítvili je most spojující pevninskou Malajsii a ostrov Penang. Má 13km (!) a v tuto chvíli stavějí další, jež más spojovat letiště přímo s pevninou. Měl by mít 20km, tak jsme si říkali, kam se hrabe Lahovická estakáda na novém obchvatu Prahy.
Ve spodní části chrámového komplexu se nachází pagoda plná sedících dřevěných budhů v enormní velikosti. Sál ani nevypadá, že by měl být něčím speciální. Projdete obchody s cetkami, které jsou všudypřítomné a najednou se v zastrčené části objeví hala s těmito sochami. Mniši k tomu pouští budhistickou meditační hudbu a když jsem do hlavního sálu vešla, byl to nezapomenutelný zážitek. Klid, ticho, tyhle obří sochy a pokora.
Tento chrám je největší budhistický chrámem v Malajsii. Jde o dávnou odnož čínského budhismu, který je v Malajsii zakořeněn. Chrám byl postaven v roce 1890 z peněz místní početné čínské komunity.
Večer jsme zakončili s Tigrem u Číňana na krevetách. Mńam.
Žádné komentáře:
Okomentovat